AKTIVITY A OKOLÍ


Zima

Naše apartmány jsou skvělým výchozím bodem pro všechny milovníky zimních sportů, od lyžaře, běžkaře, až po skialpinisty a sáňkaře.

Černý Důl je součástí velkého lyžařského střediska SkiResort ČERNÁ HORA – PEC a nabízí 2 lanovky a 5 vleků a 10 km běžeckých tratí. Sjezdovky a trasy jsou od apartmánů v dojezdové vzdálenosti 5 minut. Ve skiresortu funguje systém dopravy skibusy.

Nedaleko se nachází další areály patřící do celého skiresortu, a to Hofmanky, kabinová lanovka Janské Lázně, Live park Formánky, Protěž, areál Velká a Malá Úpa, Mladé Buky, Pec pod Sněžkou. 20 km je to do Skiareálu Herlíkovice a 30 km do Skiareálu Špindlerův Mlýn.

Pro milovníky adrenalinu je v Peci vybudován snowpark. Využít můžete také zábavné tratě Funline s klopenými zatáčkami a terénními vlnami v Peci a Černém Dole.

Běžkaři se mohou těšit na upravené i neupravené tratě přímo v Černém Dole. Nejvíce jich však najdete na Černé hoře. Tratě jsou dlouhé zhruba 5 až 10 km. A pokud počasí a sníh přeje, je možné za domem nasadit skialpy a vyrazit do terénu na vrcholky hor pro překrásné výhledy, nebo jen tak rekreačně po okolí. Ve SkiResortu Černá hora – Pec si můžete zapůjčit kompletní vybavení a využít znalostí a zkušeností průvodce.

Celoročně můžete vyrazit za kulturou a gastronomií do nedalekého Vrchlabí a Trutnova, pobavit se v Music clubu v Peci, s dětmi tvořit ve výtvarném klubu Bosorka v Janských Lázních, sjíždět bobové dráhy v Peci, v Mladých Bukách a Špindlerově Mlýně, relaxovat v léčivém termálním bazénu v Aquacentru Janské Lázně, vyřádit se v Aquaparku ve Vrchlabí, nebo ve Špindlerově Mlýně.

Léto

Rozmanité stezky, cyklotrasy a úžasná příroda, to vše dělá z Černého Dolu od jara do podzimu doslova ráj pro turisty a cyklisty.

Návštěvníci hor mohou projít kilometry turistických tras s překrásnou přírodou např. do Janských Lázní napít se léčivých pramenů a navštívit Stezku Korunami stromů, vyšlápnout si či vyjet lanovkou na Černou horu na rozhlednu Paronama, pokračovat až do Pece pod Sněžkou, na Luční boudu a dát si pivo na Výrovce, nebo dokonce dojít až na Sněžku. Můžete se vzdělávat a vydat se po stopách hornické historie Černého Dolu. Pro maminky s kočárkem a vozíčkáře je připraven bezbariérový okruh kolem Černé Hory.

Na své si přijdou i vyznavači horských kol. V okolí je vyznačena hustá síť cyklotras. Vydat se můžete do Janských Lázní, Horního Maršova či Pece pod Sněžkou. Vyjet se dá i na Černou horu, nebo přejet kolem lomu do Dolního Lánova a nedalekého Vrchlabí, či pokračovat přes Strážné do Špindlerova Mlýna. Pro usnadnění výjezdů do kopců je možné zapůjčit elektrokolo, a pro milovníky adrealinu koloběžku na dlouhý sjezd z Černé hory.

Pro milovníky Golfu jsou nedaleko vyhledávané hřiště Prosečné a Mladé Buky.

Pro příznivce paraglidingu je na Černé hoře startovací dráha a možnost objednání tandemových letů či školy. Na Vrchlabském letišti si lze objednat vyhlídkové lety nejen nad Krkonošemi.

V horkém počasí se můžete schladit v nedalekém přírodním koupališti Čistá, v Retro parku v Mladých Bukách, v Aquaparku ve Vrchlabí, či se nechat hýčkat v jakémkoliv ročním období teplými minerálními prameny v termálním bazénu v Janských Lázních, kde lze strávit čas i v místním kině. Teplé letní noci lze využít i k návštěvě krásného letního kina Tripsi v areálu Morzinské kaple ve Vrchlabí, letní kino provozuje i obec Lánov.

Děti jistě nadchne Dětský park Kabinka v Janských Lázních, Herní krajina Pecka na Portáškách ve Velké Úpě, nebo Baldův svět v Mladých Bukách. Celoročně je otevřená bobová dráha Relaxpark v Peci pod Sněžkou, v Mladých Bukách a ve Špindlerově Mlýně.

APARTMÁNY DALIHORY

JAK JE TO K NÁM DALEKO?

  • Praha – 145 km
  • Brno – 175 km
  • Liberec – 80 km
  • Hradec Králové – 70 km
  • Špindlerův Mlýn – 30 km
  • Jilemnice – 20 km
  • Vrchlabí – 10 km

REZERVACE >>>

Zavolejte nám

+420 736 773 176

Napište nám

info@dalihory.com